PIERWSZE KROKI NA DESKOROLCE ELEKTRYCZNEJ | HOVERBOARD

Hitem ostatnich miesięcy są elektryczne deski wykorzystujące mechanizm żyroskopowy. Jakie są podstawowe cechy popularnych jeździków? Zobaczmy...


Stereotypem jest, że na deskorolkach elektrycznych szaleć może tylko młodzież – świetnie może się na nich bawić w zasadzie każdy, ale w praktyce najczęściej korzystają z nich osoby w wieku 6-45 lat. Na ulicach coraz częściej można spotkać osoby przemieszczające się na deskorolkach, ponieważ nauka jazdy na tym sprzęcie jest dziecinnie prosta. Wystarczy kawałek prostej nawierzchni, np. deptak, trasa dla rowerów czy osiedlowa uliczka i już możemy podjąć pierwsze próby utrzymania się na deskorolce i balansowania ciałem.

Urządzenia są wyposażone w diody sygnalizujące prawidłowe ułożenie stóp – zaświecą się w momencie, gdy użytkownik przyjmie odpowiednia postawę. Waga osoby jeżdżącej nie powinna przekraczać 100 kg. 


Mając już prawidłowo ułożone ciało w pozycji pionowej przechylamy się lekko w przód lub w tył, zależnie od tego, w którą stronę zamierzamy się przemieścić. Mobilna deska momentalnie wykonuje polecenie i  koła zaczynają toczyć się z prędkością do około 10-12 km/h. 


Na jednym naładowaniu akumulatora uda się przejechać dystans do około 20 km, zatem można uatrakcyjnić sobie dojazd i powrót z pracy, czy zakupów, jak też po prostu urozmaicić sobie wycieczkę po mieście czy spacer w parku. Deskę możemy podładować z gniazdka i po około godzinie ruszyć w dalszą drogę. Na deskorolce spokojnie uda się pokonać także niewielkie wzniesienia (do około 15 stopni), więc nie trzeba wyszukiwać wyłącznie płaskich tras. Gdy napotykamy większą przeszkodę, np. schody, przenosimy deskę w rękach i kontynuujemy podróż.